HRADY A ZÁMKY HISTORICKÁ MISTA CÍRKEVNÍ PAMÁTKY PAMÁTKY UNESCO HOME PAGE HOME PAGE 15 KRKONOŠE 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 10 VÝCHODNÍ ČECHY 09 ČESKÝ RÁJ 08 ČESKÝ SEVER 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ 05 PLZEŇSKO 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY 01 PRAHA 02 OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY KONGRESOVÁ TURISTIKA AKTIVNÍ DOVOLENÁ PŘÍRODA LÁZNĚ 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY
Středa 12.05.2021
 

SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO
Vyhledávací centrum
Rejstřík regionu
Databanka akcí
Dopravní přístupnost
Destinační management
Příroda a její ochrana
Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Památky a zajímavosti
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Kultura, zábava, sport
Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Aktivní dovolená
Folklor a tradice
Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Turistika a volný čas
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Pohádkové regiony
Lázeňství
Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Kongresová turistika
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Ubytování a stravování
Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Království perníku

ÚTERNÍ GLOSY 6.04.2021

Miroslava Macka

Krásné počasí táhne lidi ven i ve čtvrtek. V Opavě odpoledne do městských parků zavítaly davy lidí a strážníci si stěžují, že pomalu přestávají stíhat řešit veškerá oznámení „všímavých občanů“. Oznámení se týkají zejména shlukování na veřejnosti, nenošení roušek anebo třeba užívání dětských hřišť odrostlejší mládeží.
Tolik zpráva. Jak je vidět, národem udavačů jsme stále…

Seznam Zprávy získaly soubor poznámek a zápisů předsedy poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Víme, jak lobboval za dotace pro své známé, ovlivňoval zakázky, anebo jak dělal vlastní obchody, aby to nebylo vidět. Podle toho to také u nás vypadá.

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula se stal externím konzultantem skupiny Agel podnikatele Tomáše Chrenka. Uvedla to v pondělí Česká televize, které skupina Agel potvrdila, že s Prymulou spolupracuje. Součástí Agelu je firma Avenier, která v Česku distribuuje vakcíny firmy Moderna a vyhrála i výběrové řízení na distribuci očkovacích látek od firmy Johnson&Johnson.
Předpokládám, že závěr si učiníte sami.

Čtenář glos T. M. M. mi napsal:
U veterinární péče platí, že pokud je stav zvířátka natolik špatný, bezvýchodný a tvor se už jen trápí, bývá ze soucitu utracen. Myslím, že stejný princip nastal a měl by býti i uplatněn v případě ministra Blatného. Jistě tím nemyslím uspávací injekci. Zcela dostatečné - avšak o to urgentnější - se jeví okamžité odvolání ze zdravotních důvodů. To, že ministr Blatný je nekompetentní, chaotický a usvědčený lhář, až tak dalece neruší. Ostatně není v tomto směru ve vládě žádnou výjimkou. Je tam vedle něho řada dalších kandidátů aspirujících na titul Hňup roku.
Daleko závažnější ovšem je, že se dopustil něčeho, co politik nesmí udělat nikdy! Hrubě vyhrožoval občanům země. Obsahem výhružky dokonce bylo, že nějak naloží s jejich nezletilými dětmi. Tím byly překročeny všechny meze. Politik v aktuální situaci má, může a musí mobilizovat, vyzývat k semknutí, klidně i prosit o ochotu k obětování lecčeho. Ale nesmí nikdy vyhrožovat.
Chápu, že je nervózní. Výsledky jeho konání jsou prachbídné, pokazil, co mohl, nikdo ho nerespektuje, novináři se denně ptají, kdy bude odvolán, jeho šéf nabízí pokoutně jeho funkci kdekomu. Mně funkci Blatného tedy premiér ještě nenabídl, ale myslím, že už nás takových v Praze mnoho nebude...
Je evidentně na pokraji sil - vždyť už začal používat i vulgární výrazy. Člen vlády evropské země, graduovaný člověk, lékař a začíná používat výrazivo IV. cenové skupiny.
Je třeba ukončit jeho trápení na základě principu popsaného výše. V jeho případě už ovšem nikoli "děkujeme, odejděte" nýbrž "trpělivost přetekla, vypadněte!"

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 06.04.2021
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
ATUR ČR
Podmínky členství ATUR ČR
Aktuality
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR