HRADY A ZÁMKY HISTORICKÁ MISTA CÍRKEVNÍ PAMÁTKY PAMÁTKY UNESCO HOME PAGE HOME PAGE 15 KRKONOŠE 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 10 VÝCHODNÍ ČECHY 09 ČESKÝ RÁJ 08 ČESKÝ SEVER 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ 05 PLZEŇSKO 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY 01 PRAHA 02 OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY KONGRESOVÁ TURISTIKA AKTIVNÍ DOVOLENÁ PŘÍRODA LÁZNĚ 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY
Čtvrtek 23.03.2023
 

SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO
Vyhledávací centrum
Rejstřík regionu
Databanka akcí
Dopravní přístupnost
Destinační management
Příroda a její ochrana
Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Památky a zajímavosti
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Kultura, zábava, sport
Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Aktivní dovolená
Folklor a tradice
Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Turistika a volný čas
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Pohádkové regiony
Lázeňství
Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Kongresová turistika
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Ubytování a stravování
Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Království perníku

Festival Souznění vybral přes 50 tisíc korun na charitu

Festival Souznění získal přes 50 tisíc korun pro charitu. Peníze pomohou postiženým
PF
OSTRAVA, 19. 12. 2019 - Letošní ročník Mezinárodního festivalu Souznění vynesl 50 tisíc korun na dobročinné účely. Bezmála 33 500 korun věnovali lidé během festivalové veřejné sbírky pořádané společně s Charitou Frenštát pod Radhoštěm. Dalších 20 000 korun přispěla partnerská firma FERRIT ze Starého Města u Frýdku - Místku. Obě částky putují na pomoc lidem s různým postižením. Jednak rodině Jiřího Šrubaře, mladého muže, který se od narození potýká s vážným kombinovaným neurologickým a genetickým postižením. Jednak ostravské Lidové konzervatoři a Múzické škole, což je jedinečná škola zaměřená zejména na posluchače se zdravotním postižením.
„Výtěžek veřejné sbírky nás příjemně překvapil a rádi ho předáváme Jirkově rodině,“ potvrdila ředitelka Charity Frenštát Lenka Tabachová. Za Múzickou školu dar převzala její ředitelka Miloslava Soukupová.

Podle Zdeňka Tofla, ředitele festivalu Souznění je letošní charitativní přínos rekordní. „Zřejmě k tomu významně přispěl fakt, že jsme závěr festivalu věnovali, v rámci výborného galakoncertu, vzpomínce na fenomenální The Beatles. Tento projekt by si určitě zasloužil další reprízy nebo pokračování,“ míní.

„Charitativní aktivity samotných Beatles byly velmi významné. Velkým počinem bylo založení multimediální společnosti Apple Corps (pozn. pro editory: pozor, nejde o Apple Computer ani Apple Inc.), která ve své době vydatně pomáhala mladým, začínajícím umělcům. Slavný je Georgem Harrisonem realizovaný Koncert pro Bangladéš nebo Paulem McCartneyem založený a financovaný Liverpoolský institut múzických umění,“ doplnil autor scénáře závěrečného galakoncertu s hudbou Beatles, hráč na klávesy, dramaturg a kapelník doprovodné kapely Day Trippers Jaromír Kračmer.

Mezinárodní festival Souznění nabídl více než 400 hudebníků, zpěváků, tanečníků a účinkujících různých žánrů – od koled až po duchovní tvorbu a slavné písně Beatles. Čtyřdenní svátek folkloru, duchovní hudby, obřadního tance, zvyků, vícežánrových vystoupení i tradiční gastronomie začal 12. prosince unikátním koncertem ve farním kostele sv. Jana a Pavla ve Frýdku - Místku, kde vystoupil uznávaný vokálně-instrumentální soubor Musica Figuralis, duchovně zaměřený komorní sbor Ensemble Versus a sólisté Lenka Cafourková Ďuricová – soprán, Monika Jägerová – alt, Matúš Šimko – tenor a uznávaný barytonista Tomáš Král.
Souznění 2019
Souznění 2019
Souznění 2019
Další festivalové dny nabídly mimo jiné ceněný sólový program Hany Fialové – Edith Piaf (13. 12. v Kunčicích pod Ondřejníkem). Poprvé zazněly lidové písně chráněné UNESCO v podání korsického souboru Meridianu (14. a 15. 12. v Kozlovicích a Frenštátě p. R.). Představilo se kulturní dědictví Moravskoslezského kraje v podobě tanečníků svérázného horalského tance ověnžok a slezských gajdošů (14. 12. v Kozlovicích) souboru Slezan z Českého Těšína, stejně jako oceňovaný Valašský vojvoda z Kozlovic reprezentující Moravskoslezský kraj a ČR po celém světě.
Velké finále celého festivalu obstaral galakoncert „Kouzelná tajemná cesta Beatles“, tedy tvorba Beatles v podání českých es, jakými jsou už zmíněná nositelka Thálie Hana Fialová, Albert Černý z Lake Malawi, Ondřej Ruml - známý mj. z muzikálu Michala Horáčka a Petra Hapky „Kudykam“, mezinárodně uznávaný Fernando Saunders, bluesový Mario Šeparovič, Hlas ČeskoSlovenska z roku 2014 Lenka Szabó Hrůzová, kapela Day Trippers, komorní orchestr Camerata Janáček či vokální skupina Honey Pies.
Více o sbírce pro Jiřího Šrubaře:
http://souzneni-festival.cz/souzneni-2019-ve-spolupraci-s-charitou-frenstat-pod-radhostem-porada-financni-sbirku-pro-jirika-srubare/

Více o daru Lidové konzervatoři a Múzické škole, p.o.:
http://souzneni-festival.cz/letosni-rocnik-festivalu-souzneni-podpori-charitativnim-darem-ostravskou-muzickou-skolu/

Dramaturg a ředitel MF Souznění:
Zdeněk Tofel, tel. +420 604 245 814

Mediální zastoupení:
Eva Kijonková, tel. +420 721 857 097, e-mail: eva.kijonkova@ek-media.com

Eva Kijonková, mediální zastoupení MF Souznění
EK Media s.r.o.
702 00 Ostrava

A vinšuju stále šumné Vánoční období, dobré zdraví, lásku, toleranci a k tomu hodně čistě zahraných aj zazpívaných tónů do Nového (přestupného) roku
S úctou a pozdravem Zdeněk Tofel.

Zveřejněno 30.12.2019 v 20:57 hodin
Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
ATUR ČR
Podmínky členství ATUR ČR
Aktuality
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR