HRADY A ZÁMKY HISTORICKÁ MISTA CÍRKEVNÍ PAMÁTKY PAMÁTKY UNESCO HOME PAGE HOME PAGE 15 KRKONOŠE 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 10 VÝCHODNÍ ČECHY 09 ČESKÝ RÁJ 08 ČESKÝ SEVER 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ 05 PLZEŇSKO 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY 01 PRAHA 02 OKOLÍ PRAHY PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY KONGRESOVÁ TURISTIKA AKTIVNÍ DOVOLENÁ PŘÍRODA LÁZNĚ 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY
Pondělí 01.06.2020
 

SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO
Vyhledávací centrum
Rejstřík regionu
Katalog KUDY Z NUDY
Databanka akcí
Dopravní přístupnost
Destinační management
Příroda a její ochrana
Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Památky a zajímavosti
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Kultura, zábava, sport
Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Aktivní dovolená
Folklor a tradice
Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Turistika a volný čas
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Pohádkové regiony
Lázeňství
Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Kongresová turistika
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Ubytování a stravování
Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality

Literární soutěž Zlaté časy Zlatohorska

TAJNÁ MAPA ZLATOHORSKA

18. září 2014 byla slavnostně odtajněna Henryho tajná mapa Zlatohorska a zahájena oficiálně literární soutěž Zlaté časy Zlatohorska ve spolupráci se Studentskou Thálií.

Tato tajná mapa skrývá neuvěřitelné příběhy o krásném a kouzelném kraji. Chceš li zažít dobrodružství a legraci s kamarádem Henrym, tak hledej v této mapě a možná některý příběh, jako správný objevitel nalezneš. Henryho story se ukrývají na nejrůznějších místech Zlatohorska. Postupně se budou objevovat nové story. Můžete je psát i Vy podle pravidel literární soutěže.

Vydejte se s kamarádem Henrym na cestování časem po jeho milovaných horách. Zná je jako své kanady. Provede Vás křížem krážem a ty šplechty, co mu vyjdou z pod vousů- mu vůbec nevěřte!!! Henry někdy trochu kecá. Ale kecá moooc krásně.

Literární soutěž:

ZLATÉ ČASY ZLATOHORSKA

Když se řekne „zlaté časy“, každý z nás si vybaví nejlepší období svého života. Nebo nějakou historickou epochu, která se mu zdá nejzajímavější. Protože jsme každý jiný, mohou být i zlaté časy pro každého jiné. Na tuto „zlatou pravdu“ dávno přišel též Zlatokop Henry.

Byl to on, kdo nás upozornil, že Zlatohorské náměstí má jednu magickou část. Henry ji sám pro sebe nazval zlatým středem. Postavíš-li se na dané místo, můžeš cestovat časem. Důležité je nejen to správné místo najít, ale objevit ho ve správný okamžik. Když si stoupneš přesně do zlatého středu, uvidíš jak hodiny radnice, tak hodiny kostela. Pokud oboje hodiny ukazují stejný čas, jsi na správném místě ve správnou dobu.

Věc se zdá jednoduchá, ale není. Někdy se jedny z hodin opožďují, jindy stojí úplně, občas je taková tma nebo mlha, že nevidíš na krok. Mnohdy ti slunce prudce svítí do očí či kapky deště znemožní, abys hlavu vůbec zdvihl… Nejhorší je, že přes toto druhé nejdelší náměstí v republice jezdí hodně rychle auta a není zde ani jediný přechod pro chodce! Je dost nebezpečné náměstí vůbec přejít, natož se na správné magické místo postavit. Většinou lidé náměstím jen přebíhají. Takto však kouzlo cestování časem nefunguje.

Chceš-li cestovat časem, musíš se umět zastavit a rozhlédnout. Zhluboka se nadechnout, dokořán otevřít oči i duši. Prohlédnout si krásné lesy, co se tyčí nad městem, rozpoznat jedinečnost náměstí a uvědomit si, jaké obrovské bohatství nám naši praotci zanechali. Kdo autem profičí náměstím, možná ušetří půl minuty, ale přijde o ono kouzlo. Když jím proběhneš, tak možná kouzlo trochu ucítíš. Jeho moc je nejsilnější, když si na něj uděláš čas. ČAS ZA ČAS. To je zaklínadlo, co musíš vyslovit, a pak časem cestovat můžeš.

Henrymu se několikrát podařilo časem cestovat. Kdo jiný než zlatokop, rýžující z hromady prachu, dokáže kousek po kousku ze zlatých úlomků stavit nuget zlata? Kdo jiný má trpělivost objevovat poklady, skryté v zemi, zázračná kouzla přírody nebo poselství dávných předků? Právě o těchto pozoruhodných výletech je naše literární soutěž. Je jen na Vás, kterou éru a oblast Zlatohorska si k putování s kamarádem Henrym vyberete. Těšme se na dobrodružné výpravy do zlatých časů Zlatohorska.

Věřte, že za Váš čas, strávený psaním povídek o Zlatokopovi Henrym (cestujícím v čase po Zlatohorsku), za objevování zapomenutých příběhů, moudrostí či veselých historek, budete královsky odměněni…

Technický postup:

1) Napiš povídku o některém z míst na Zlatohorsku: Biskupská kupa, Leuchtenštejn, Rochus, Farní kostel Nanebevzetí P. Marie, Edelštejn, Kobrštejn, Táborské skály, Hornické skály, Poutní místo P. Marie Pomocné, Zřícenina kostela sv. Anny, Dolní Údolí, Horní Údolí, Památník sv. Rocha, Zlatorudné mlýny, Salisov, Starohoří, Ondřejovice, Rejvíz, Velké a Malé mechové jezírko, Mělké doly, Město Zlaté Hory, Rožmitál, Mnichův kámen, Selský rybník, Zlaté jezero, Skalní útvar pod Větrnou, Městské muzeum, Sanatorium Edel.
Kdo by chtěl k vypsaným místům menší nápovědu, může se podívat na základní informace. Ovšem kreativitě se meze nekladou, povídku můžete uchopit mnoha způsoby.

2) Pošli povídku zde: kamarad@zlatokophenry.cz

3) Odborná porota: ředitelka Studentské Thálie- Mgr. Dana Benešová-Trčková, historik regionu a autor Tajné mapy- Bc. Boleslav Doboš a autor projektu Zlatokop Henry- Patrik Hořelica ohodnotí tvoji snahu.

4) Úspěšné povídky budou zakódovány programátory do Tajné mapy.

5) Soutěžit mohou všechny věkové kategorie, studenti však mají speciální možnost účasti ve Studentské Thálii.

http://www.zlatokophenry.cz/tajna-mapa/

DALŠÍ INFORMACE: zlatokop Henry
Zveřejněno 24.10.2014 v 22:30 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
ATUR ČR
Podmínky členství ATUR ČR
Aktuality
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR