HRADY A ZÁMKY HISTORICKÁ MISTA CÍRKEVNÍ PAMÁTKY PAMÁTKY UNESCO HOME PAGE HOME PAGE 15 KRKONOŠE 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 10 VÝCHODNÍ ČECHY 09 ČESKÝ RÁJ 08 ČESKÝ SEVER 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ 05 PLZEŇSKO 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY 01 PRAHA 02 OKOLÍ PRAHY PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY KONGRESOVÁ TURISTIKA AKTIVNÍ DOVOLENÁ PŘÍRODA LÁZNĚ 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY
Úterý 18.02.2020
 

SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO
Vyhledávací centrum
Rejstřík regionu
Katalog KUDY Z NUDY
Databanka akcí
Dopravní přístupnost
Destinační management
Příroda a její ochrana
Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Památky a zajímavosti
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Kultura, zábava, sport
Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Aktivní dovolená
Folklor a tradice
Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Turistika a volný čas
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Pohádkové regiony
Lázeňství
Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Kongresová turistika
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Ubytování a stravování
Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality

Muzejní přeshraniční spolupráce

Česko-polský projekt pod názvem V dobách umění bez hranic / W czasach sztuki bez granic, který společně realizuje Muzeum Těšínska, p. o., a Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie

V březnu 2013 byl zahájen nový česko-polský projekt pod názvem V dobách umění bez hranic / W czasach sztuki bez granic, jenž je spojen zejména s odkazem Jakuba Beinharta, autora řady plastik v Polsku, Česku a Německu. Měl by tak rozšířit povědomí o zdejším pozdně středověkém a raně novověkém umění a přispět k popularizaci regionu. Přínosem bude také posílení aktivní spolupráce dvou regionálních kulturních institucí a možné sblížení obyvatel regionu prostřednictvím prezentace společného bohatého kulturního dědictví středoevropského významu. Projekt spolufinancuje Evropská unie z prostředků ERDF v rámci Fondu mikroprojektů Euroregionu Těšínské Slezsko – Śląsk Cieszyński.

Oba partneři, Muzeum Těšínska, p. o., a Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie, tedy budou v průběhu jednoho roku (do února 2014) realizovat řadu zajímavých aktivit. Jelikož se jedná o tzv. zrcadlový projekt, zajišťuje každé z muzeí implementaci svých činností, které na sebe vhodně navazují.

Polský partner obstará především konzervaci plastiky Rodiny Marie (J. Beinhart, kolem r. 1500) a její prezentaci s dalšími uměleckými díly, připraví potřebné propagační materiály, uspořádá mezinárodní vědeckou konferenci (květen 2013) a prezentační akci k nově vydané publikaci (prosinec 2013).

Muzeum Těšínska uskuteční, dle své projektové žádosti, dvě přednášky o historii a pův. vybavení kostela (Stonava a Těrlicko-Kostelec, září 2013), kde se dříve nacházela díla J. Beinharta a vydá publikaci s příspěvky z konference a dalšími články/studiemi např. z oblasti umění či muzejnictví v regionu, která bude 5. svazkem řady Cieszyńskie Studia Muzealne / Těšínský muzejní sborník a kontinuitou partnerské spolupráce od r. 2003. K publikaci budou vyhotoveny propagační materiály (pozvánka a leták) a zajištěna prezentační akce v Českém Těšíně (prosinec 2013).

Zájemcům o další aktuální informace doporučujeme sledovat internetovou prezentaci Muzea Těšínska (http://www.muzeumct.cz).

Název projektu / Tytuł projektu: V dobách umění bez hranic / W czasach sztuki bez granic
Registrační číslo / Numer rejestracyjny: CZ.3.22/3.3.05/12.03362
Název konečného uživatele / Nazwa odbiorcy końcowego: Muzeum Těšínska, příspěvková organizace
Projekt spolufinancován Evropskou unií z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Těšínské Slezsko – Śląsk Cieszyński.

Michaela Gawlasová
gawlasova@muzeumct.cz

DALŠÍ INFORMACE: Muzeum Těšínska

 
Zveřejněno 16.04.2013 v 20:38 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
ATUR ČR
Podmínky členství ATUR ČR
Aktuality
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR