HRADY A ZÁMKY HISTORICKÁ MISTA CÍRKEVNÍ PAMÁTKY PAMÁTKY UNESCO HOME PAGE HOME PAGE 15 KRKONOŠE 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 10 VÝCHODNÍ ČECHY 09 ČESKÝ RÁJ 08 ČESKÝ SEVER 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ 05 PLZEŇSKO 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY 01 PRAHA 02 OKOLÍ PRAHY PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY KONGRESOVÁ TURISTIKA AKTIVNÍ DOVOLENÁ PŘÍRODA LÁZNĚ 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY
Pátek 14.08.2020
 

SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO
Vyhledávací centrum
Rejstřík regionu
Katalog KUDY Z NUDY
Databanka akcí
Dopravní přístupnost
Destinační management
Příroda a její ochrana
Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Památky a zajímavosti
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Kultura, zábava, sport
Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Aktivní dovolená
Folklor a tradice
Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Turistika a volný čas
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Pohádkové regiony
Lázeňství
Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Kongresová turistika
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Ubytování a stravování
Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality

Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism

Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism je příspěvkovou organizací Ministerstva pro místní rozvoj ČR, která v rámci svého poslání koordinuje státní propagaci cestovního ruchu s aktivitami prováděnými podnikatelskými subjekty a rozvíjí střednědobou a aktuální strategii pro marketing produktů cestovního ruchu na domácím i zahraničním trhu.

Odvětví cestovního ruchu je významným faktorem české ekonomiky. Devizové příjmy z cestovního ruchu v roce 2005 dosáhly 110,9 mld. Kč a podíl devizových příjmů z cestovního ruchu na HDP činil 3,8 %. Přímo v tomto odvětví by mělo být v roce 2006 v ČR podle WTTC (World Travel & Tourism Council) zaměstnáno 109 000 osob (2,3 %), celková zaměstnanost (včetně nepřímé) by měla zahrnovat 601 000 pracovních míst (12,6 %), tzn., že každý 8. člověk by měl být zaměstnán v cestovním ruchu nebo souvisejícím odvětví.Hlavním cílem agentury CzechTourism je propagace České republiky jako lákavé turistické destinace doma a v zahraničí. Projekty realizované agenturou CzechTourism směřují k posilování pozitivní image České republiky. Po celém světě prezentuje Českou republiku 28 zahraničních zastoupení CzechTourism. CzechTourism pořádá fam tripy pro incomingové cestovní kanceláře, press tripy pro zahraniční novináře, prezentuje Českou republiku na zahraničních i domácích veletrzích, vydává a distribuuje obrovské množství prospektů a jiných propagačních materiálů. Dalším úkolem je analýza trhu, statistická šetření na téma příjezdového cestovního ruchu, zjišťování motivace příjezdu. Od roku 2003 CzechTourism podporuje také domácí turistiku. Jedním z jejích důležitých úkolů je také podpora českých regionů s cílem zvýšení zájmu o návštěvu regionů. S rozvojem cestovního ruchu se postupně vytváří i podmínky pro vyšší zaměstnanost a narůstají potřeby zajišťování dalších služeb pro nové hosty.Jedním z nástrojů podpory rozvoje domácí turistiky je projekt "KUDY Z NUDY", který je primárně zaměřený na nabídku aktivních možností, např. cyklistických, vodních nebo adrenalinových sportů, lyžování a dalších. Nabídka je rozdělena podle cílových skupin na mladé a aktivní lidi, rodiny s dětmi zaměřené na sport nebo spíše zvídavé a starší. Od vzrůstající nabídky a také kvality nabízených tuzemských služeb očekává CzechTourism příliv nových hostů do regionů České republiky.


Více na:
www.CzechTourism.cz
www.CzechTourism.com
www.turistevitani.cz

KONTAKTNÍ ADRESA:

CzechTourism
Vinohradská 46
120 00 Praha 2
Česko (CZ)
tel: (+420) 221 580 407
(+420) 221 580 486
fax: (+420) 221 580 420

UPŘESŇUJÍCÍ ODKAZY

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.CzechTourism.cz

AKTUALIZACE: Štěpánka Orsáková (CzechTourism) org. 2, 13.10.2006 v 15:43 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
ATUR ČR
Podmínky členství ATUR ČR
Aktuality
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR