HRADY A ZÁMKY HISTORICKÁ MISTA CÍRKEVNÍ PAMÁTKY PAMÁTKY UNESCO HOME PAGE HOME PAGE 15 KRKONOŠE 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 10 VÝCHODNÍ ČECHY 09 ČESKÝ RÁJ 08 ČESKÝ SEVER 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ 05 PLZEŇSKO 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY 01 PRAHA 02 OKOLÍ PRAHY PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY KONGRESOVÁ TURISTIKA AKTIVNÍ DOVOLENÁ PŘÍRODA LÁZNĚ 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY
Neděle 31.05.2020
 

SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO
Vyhledávací centrum
Rejstřík regionu
Katalog KUDY Z NUDY
Databanka akcí
Dopravní přístupnost
Destinační management
Příroda a její ochrana
Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Památky a zajímavosti
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Kultura, zábava, sport
Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Aktivní dovolená
Folklor a tradice
Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Turistika a volný čas
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Pohádkové regiony
Lázeňství
Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Kongresová turistika
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Ubytování a stravování
Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality

KLIMECKÁ Vladimíra

Vladimíra Klimecká (* 17. července 1964 Horní Bečva) je česká spisovatelka a laureátka Literární ceny Knižního klubu za rok 2013.

Vladimíra Klimecká se narodila v roce 1964 v Zlínském kraji a vystudovala na gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí. Poté krátce pracovala v oční optice v Rožnově pod Radhoštěm. Po svatbě se přestěhovala na jižní Moravu do Hodonína, kde žila 16 let. Pracovala v Čedoku, Moravských naftových dolech (MND) a poté více než 20 let ve státní správě na majetkoprávním oddělení.

Psaní, kterému se věnuje už od mládí, je pro ni především koníčkem a odpočinkem. V mládí rovněž hojně četla a i když nemá žádné spisovatelské vzdělání, právě zážitek z dobré knihy ji inspiroval k vlastní tvorbě. Zpočátku psala především povídky, její knižní prvotinou je historický román pro mladé lidi Poturčenec. Román Druhý život Marýny G. zachycuje na osudech čtyř generací žen dějiny 20. století na Valašsku. Kniha byla oceněna Literární cenou Knižního klubu za rok 2013.

Děj knihy se odehrává především v obci Bukoviny na jižním svazích beskydské Kněhyně, majestátné hory dodnes patřící více přírodě než lidem. Zde na počátku dvacátého století taky začíná příběh Marušky, nemanželského dítěte z Ostravy, které si osvojili místní bezdětní manželé Bartkovi žijící v poslední chalupě v dolině. Z Marušky se časem pro okolí stala Marýna od Lučanských (dle původních majitelů chalupy). Jí sága rodu začíná, a s každým další příběhem, s každou další hrdinkou, se posunujeme v čase kupředu. A přestože se ne vždy odehrává na tomto místě, vždy se vyprávění vrací k osadě Bukoviny.

Vladimíra Klimecká je členkou Literárního kruhu autorů Hodonínska. Žije ve Vacenovicích u Kyjova. Má tři děti a dvě vnoučata. Valašsko, její rodný kraj, je jí stále blízké a ráda se tam vrací.

LOKALIZACE


Typ záznamu: Významný rodák
AKTUALIZACE: Vaníček Josef (Obec Horní Bečva) org. 150, 03.11.2016 v 15:07 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
ATUR ČR
Podmínky členství ATUR ČR
Aktuality
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR